Haber

Türk Kızılayı, Filistin Kızılayına 400 bin litre akaryakıt desteği sağlayacak

Türk Kızılayı, Gazze’deki tüm hastane ve ambulansların 30 gün boyunca ihtiyacını karşılayabilecek Filistin Kızılayı’na 400 bin litre akaryakıt sağlayacak.

Gazze’nin abluka altında olması ve iki haftadır elektrik kesintilerinin devam etmesi nedeniyle Türk Kızılayı acil yardım misyonunu yerine getiriyor. Türk Kızılayı, Filistin Kızılayı’nın acil çağrı ve öncelikli ihtiyaçlar listesinde yer alan hastane ve ambulansların akaryakıt ihtiyaçlarını karşılamak üzere 400 bin litre akaryakıt desteği sağlayacak.

Filistin Kızılayı’na nakdi yardım

Gazze’deki hastanelerin 30 günlük elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla Filistin Kızılayı, 400 bin litre akaryakıt ve 600 bin dolar destek verecek. Filistin Kızılayı çeşitli yollardan yakıt sağlamaya çalışacak.

Türk Kızılayı Gazze’de

Türk Kızılayı, yakıt ikmalinin yanı sıra Gazze’ye diğer insani ihtiyaçlar konusunda da destek vermeye çalışıyor. Kızılay, Mısır’a ulaştırılan 3 uçağın yanı sıra tüm tıbbi malzemelerin taşınacağı 4’üncü uçağın malzeme ikmalini de sürdürüyor. Ayrıca Mısır’daki Türk Kızılayı ekibi, hem yerel olarak tedarik edilen hem de Türkiye’den gönderilmeye devam edilen yardımların uyumlaştırılması ve Gazze’ye gönderilmesi için Mısır Kızılayı ile birlikte çalışmaya devam ediyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu