Haber

AKŞENER: MUHTEREMLERİN RAHATINI BOZMAK ÜZERE YOLA ÇIKTIM

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, “Bugüne kadar size gelmeyen, derdinizi dinlemeyen muhteremlerin rahatını bozmak üzere yola çıktım. ‘3600’ dediler, yapmadılar. Söyleye söyleye kenarından düzelttiler, o da eksik oldu. ‘EYT’ dediler, senelerdir; şimdi mecbur kaldılar. Ocak ayında EYT’yi çözüyorlar” dedi.

İYİ Parti başkanı Akşener, Adana’nın Kozan ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafın durumu hakkında bilgi alan Akşener, daha sonra meydanda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Çok uzun bir vakittir seçmen velinimet olmaktan çıkmıştı. Artık yine velinimet oldunuz. Ben başta olmak üzere herkesi buraya getirip, karşınızda durdurun zira işveren sizsiniz. Sizi birbirinizle hengame ettirip oy almak çok kolay iş lakin kaygısına deva bulmak üzere çalışıp, o sıkıntının tahlilini oluşturup, o tahlil üzerinden siyasi partiler, sizin için rekabet ederse işte acı problemler, acı sorunlara tatlı tahliller üretmek zorunda kalınır. Bugüne kadar size gelmeyen sayınların rahatını bozmak üzere yola çıktım. Rahatları bozuldu. ‘3600’ dediler, yapmadılar. Söyleye söyleye kenarından düzelttiler, o da eksik oldu. İnşallah, biz gelince biz yapacağız. ‘EYT’ dediler, yıllardır. Artık mecbur kaldılar, konuş konuş mecbur kaldılar. Ocak ayında EYT’yi çözüyorlar. Allah’ımıza bin şükür, işte seçmenin velinimet olmasının sonuçları. Onlar çözemez. Çok az kaldı. 6 ay, 7 ay, 8 ay; neyse. Sonunda inşallah biz çözeceğiz.”

Devlet okullarında okuyan öğrencilere bir öğün ücretsiz yemek verme teklifini Meclis’e getirdiklerini, ‘Cumhur İttifakı’nın bileşenlerince reddedildiğini kaydeden Akşener, şöyle konuştu:

“Gençlere ‘süfli’ denildi, bayanlara ‘sürtük’ denildi. Biz Meclis’te dedik ki ‘Çocuklar aç gidiyor okullara. Hiç değilse her gün devlet okullarında okuyan talebelere bir öğün fiyatsız yemek verelim’. Meclis’e getirdik. ‘Cumhur İttifakı’nın bileşenleri tarafından reddedildi. Tam 24 milyar lirayı Hariri’nin cebine koydular. Niye? Patronun arkadaşıymış. Cumhurbaşkanı’nın aile dostuymuş. Ayıp olmasın, diye 24 milyar lirayı Telekom’dan aldılar, sizin cebinizden aldılar, Kozanlı’nın cebinden aldılar. 24 milyar lirayı koydular Hariri’nin cebine. Haram olsun, zıkkım olsun elbette ama bir öğün yemek teklifimizi reddettiler. Alt tarafı bir öğün. Öğrenci başına düşen, 1 dolar civarında masrafı var. 1 doları çocuklarımıza çok gördüler, 24 milyar lirayı Hariri’nin cebine koydular. Ankapark. Ankara’da çok konuşuldu. 14 milyar lira para verildi. Zavallı dinozorlar, elleri kolları kırılmış. Çarpışan otomobiller var, çarpışamıyorlar lakin 14 milyar lirayı kendi yandaşlarının cebine koydular. 2 şahsa 14 milyar lira; öğrenci başına 1 doları, 22 lirayı çok gördüler. Bu bir harami tertiptir. Bu harami tertibi el ele verip, birlikte yıkacağız. Bütün politikler, sizin kaygılarınız üzerinden tahlil üretecekler, rekabet edecekler.”

Meral Akşener, daha sonra İmamoğlu ilçesine geçip esnaf ile sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu