Yaşam

Sinemalarda Bu Hafta: ‘Barış Akarsu ‘Merhaba”dan ‘Müjdemi İsterim’e 5 Film Vizyonda

Havaların güzelden güzele soğumaya başladığı şu günlerde sinemaya gidip sıcak ve keyifli vakit geçirmeye ne dersiniz? ‘Peki hangi filmi izleyeceğim?’ dediğinizi duyar üzereyim, kaygıya mahal yok. 18 Kasım haftasında vizyona giren sinemaları ayrıntılıca anlattık.

İşte bu haftanın sinemaları;

1. Sabırsızlık Zamanı

  • IMDb: 5.3

Özet: Diyarbakır’da yaşayan iki kardeş, okulda havuz sorunlarını çözmek için uğraşırken yüzülen havuza da ilgi duymaya başlar. Kendilerine plastik havuz alan, lakin gerçek havuzun verdiği tatmini yaşayamayan kardeşler, lüks bir sitenin havuzuna girmek için plan yapmaya başlar.

Oyuncular: Mirza Zarg, Mirhat Zarg, Pelin Batu

Yönetmen: Aydın Orak

2. Tim, Tim, Timsah (Lyle, Lyle, Crocodile)

  • IMDb: 6.3

Özet: Tim, New York’ta Viktorya tarzı bir evde, Primm ailesiyle birlikte yaşayan bir timsahtır. Yeni okuluna ve arkadaşlarına alışmakta zorluk çeken, ailenin küçük üyesi Josh’la ortalarında sıkı bir bağ gelişir. Fakat makûs niyetli komşuları Mr. Grumps, Tim için büyük bir tehdit ögesidir…

Oyuncular: Shawn Mendes, Constance Wu, Scoot McNairy

Yönetmenler: Will Speck, Josh Gordon

3. The Menu

  • IMDb: 7.5

Özet: Margot ve Tyler, gözlerden uzaktaki ücra bir adada bulunan özel restoranda ünlü şef Slowik’in hazırladığı menülerden deneyimlemek için harekete geçer. Yemekte birbirinden farklı karakter ve geçmişlere sahip birçok bireyle bir ortaya gelen çift, hiç beklenmedik yemeklerle karşı karşıya kalır. Enteresan sırların açığa çıktığı gece vakitle tansiyonlu bir hal alır.

Oyuncular: Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult

Yönetmen: Mark Mylod

4. Müjdemi İsterim

  • IMDb puanı şimdi belgisiz. 

Özet: Müjdemi İsterim; Bulut, Müjde ve Leyla ortasında geçen karmaşık bağ ağını takip ediyor. İsimleri bir cinayete karışan ve polisin peşlerinde olduğunu öğrenen Bulut ve Müjde, masumiyetlerini kanıtlamak için davayı kendileri çözmeye çalışıyor.

Oyuncular: Ahmet Kural, Ecem Erkek, Mehmet Özgür

Yönetmen: Ömer Faruk Yardımcı

5. Barış Akarsu ‘Merhaba’

  • IMDb puanı şimdi meçhul.

Özet: 2004 yılında Akademi Türkiye isimli müzik müsabakasına katılan ve ismini Türkiye’nin dört bir yanına duyuran Barış Akarsu, 2007 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası, şimdi 28 yaşında ortamızdan ayrıldı. Bu sinemada onun hayat öyküsü anlatılıyor.

Oyuncular: İsmail Ege Şaşmaz, Almila Ada, Aslıhan Kapanşahin

Yönetmen: Mert Dikmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu